O nás

Společnost Advance Hospital Analytics byla založena s cílem poskytovat nemocnicím podrobný a spolehlivý benchmarking podle potřeb klienta.

Tým

Tým Advance Hospital Analytics tvoří lidé, kteří se dlouhodobě věnují jak analýze problémů zdravotnictví v ČR, tak i hledání a prosazování jejich možných řešení.

MUDr. PETR TŮMA
Zakladatel

Původním povoláním lékař, od roku 2004 se věnuje vytěžování zdravotnických dat, především z pohledu výkonnosti a kvality zdravotních služeb. Má expertní znalosti v oblasti nadnárodních a národních klinických klasifikací (výkonů, DRG apod.).  Významně se podílel v rámci Národního referenčního centra na vývoji národních ukazatelů kvality a na tvorbě nové řady klinických doporučených postupů. Působí jako poradce v řadě nemocnic, a to v oblasti efektivity, kódování a vykazování akutní lůžkové péče. Spolupracuje s týmem projektu DRG Restart, zejména v oblasti pravidel kódování systémů.

MUDr. Ing. DANIEL HODYC, Ph.D.
Zakladatel a partner

Lékař a ekonom, vystudoval medicínu na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a ekonomii se specializací na management zdravotních služeb na Vysoké škole ekonomické. Je spoluzakladatelem, interním lektorem a partnerem Advance Healthcare Management Institute, ekonomii zdravotnictví přednáší také na několika fakultách Univerzity Karlovy. Jako konzultant na ministerstvu zdravotnictví se v letech 2007 –2012 podílel na implementaci systému DRG do úhrad akutní lůžkové péče v České republice, v posledních letech pak v rámci spolupráce se zdravotní pojišťovnou i na Slovensku. Profesně se věnuje úhradovým mechanizmům a analýzám produkce zdravotnických zařízení.

MUDr. PAVEL HROBOŇ, M.S.
Zakladatel a partner

Lékař a ekonom, vystudoval medicínu na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze a řízení zdravotnictví na Harvard University. V roce 2009 založil společně s dalšími partnery Advance Institute, společnost věnující se vzdělávání a poradenství ve zdravotnictví. Přednáší ekonomii zdravotnictví na Karlově univerzitě a na Management Center Innsbruck. Působil 3 roky jako náměstek ministra zdravotnictví zodpovědný za zdravotní pojištění, léky a zdravotnické prostředky. Od roku 2002 do roku 2005 pracoval pro Všeobecnou zdravotní pojišťovnu ČR jako poradce a ředitel strategie. V letech 1998 až 2002 působil jako konzultant mezinárodní poradenské firmy McKinsey&Company v několika evropských zemích na projektech v oblasti zdravotnictví a finančních služeb. Původně pracoval jako lékař-internista.

PhDr. BLANKA ČERMÁKOVÁ
Partner a analytik

V roce 2012 ukončila magisterský program na Institutu ekonomických studií Univerzity Karlovy. Při studiu byla členkou studentské pracovní skupiny Veřejné finance v rámci Národní ekonomické rady vlády. Od absolvování univerzity se plně věnuje analytické práci v oblasti zdravotnictví. Do roku 2013 působila na Ministerstvu zdravotnictví ČR jako analytička Odboru dohledu nad zdravotním pojištěním. V letech 2013–2014 vystudovala program zaměřený na management ve zdravotnictví. Od roku 2014 spolupracuje s Advance Hospital Analytics, kde se zaměřuje především na zpracování dat a benchmarkové analýzy.

Máte dotazy, chcete si sjednat schůzku?

Kontaktujte nás